Почали діяти дві нові урядові соціальні програми

Вже із січня року українців чекають дві нові урядові програми: «муніципальна няня» та монетизація субсидій.

Згідно з першою, молоді сім’ї матимуть змогу звернутися до управління соцзахисту по матеріальну допомогу, щоб найняти няню або господарку, яка допомагатиме батькам у декретний період. Для отримання коштів батьки мають укласти договір з нянею, або організацією, яка надаватиме необхідні для сім`ї послуги та надати в управління соціального захисту населення пакет документів.

Обирати няню батьки можуть самостійно. У договорі мають чітко визначити графік роботи найманого працівника. За бажанням, батьки можуть доплатити власні кошти, щоб збільшити навантаження няні або іншого необхідного працівника, передбаченим у програмі. Так звана «Няня» може не лише доглядати за вашою дитиною, а і надавати такі послуги як прибирання, допомога у господарстві, тощо. Всі обов’язки найманого працівника батьки мають обговорювати особисто з ним, та прописати у договорі найму.

Щоб послуга «Муніципальна няня» не стала наживкою, і можливістю використання коштів не за призначенням таке нововведення буде триматись під контролем не лише батьків, а і держави.

Наступна державна програма – монетизація субсидій на оплату комунальних послуг. «Монетизація субсидій» означає перехід на розрахунки за субсидіями «живими» грошима.

«В кінцевому варіанті монетизація полягає в тому, що на рахунок людини буде надходити певна сума коштів, і вже з них людина буде розраховуватися за комунальні послуги». Ті, хто вже отримують субсидії, поки що не долучаються до цієї програми. Їх нововведення чекають із травня місяця 2019 року. Наразі щоб отримати субсидію є нова вимога – наявність мобільного телефону.

Винятком є населення гірських районів, які є субсидіантами на тверде паливо, не обов’язково повинні мати мобільний телефон.

Головне завдання такої програми – збільшити ефективність використання бюджетних коштів. Така система може призвести до економії ресурсів за рахунок усунення непрозорих схем. Тож вже з цього місяця українці можуть звернутися до управління соціального захисту населення, щоб стати учансиком однієї із нових урядових програм.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + ten =