У греко-католицькому кафедральному соборі Ужгорода віряни вклонилися плащаниці

Учора церкви були відкриті всю ніч – для того, аби віряни могли прийти та поцілувати плащаницю. Виніс плащаниці відбувся в Ужгороді у кафедральному соборі Мукачівської греко-католицької єпархії. Духовники зробили обхід з полотном, а тисячі вірників вистояли черги, аби притулитися до образу розіп’ятого Христа.

Страсна п’ятниця – чи не найскорботніший день в році, для кожного християнина. Цього дня в церквах не правлять літургії, змовкають дзвони. А тисячі вірників приходять в церкву, аби притулитися до плащаниці.

Ісус приніс себе в жертву, вчинивши відкуплення людських гріхів. Був розп’ятий за нас. А у плащаницю огорнули тіло його після зняття з Хреста. На тканині залишився його образ, який нині прославляють у всьому світі.

В кафедральному соборі греко-католицької єпархії яблуку ніде впасти. Виносу плащаниці ужгородці чекали всередині собору, надворі. Процесійний хід відбувся довкола собору під звук калатал. Плащаницю було внесено всередину, де владика та священнослужителі віддали поклін Христові. Помічник єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл звернувся до вірників.

Священослужителі поцілували п’ять ран Ісуса. А слідом за ними до плащаниці, впавши на коліна, підходили і парафіяни.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − one =