Вибори до Верховної Ради: підсумки дня голосування

В Ужгороді на пресконференції представники Громадянської мережі ОПОРА, політологи та представники кандидатів-мажоритарників говорили про перебіг дострокових парламентських виборів. Зокрема йшла мова про явку, порушення та голосування внутрішньо-переміщених осіб.

Є прихована агітація та листівки. А ще недостатня кількість скриньок для голосування. Такі порушення фіксують спостерігачі Громадянської мерЕжі ОПОРА. А на деяких дільницях спостерігачі помітили спроби видати виборчі бюлетені без документів.

Схожа ситуація була і в переселенців. А декого із них взагалі не було в списках. Щоб взяти участь у виборах, з усіх зареєстрованих на Закарпатті переселенців, що можуть брати участь у виборах, змінили місце голосування 15% з 2506-х осіб. Але позаяк вони можуть проголосувати тільки за партійними списками, то отримували лише один бюлетень. А це, за словами Анжели Бабкіної, внутрішньо-переміщені особи вважають дискримінацією.

Невисока і явка загалом по Закарпаттю. Хоч і не справдилися прогнози політологів. Найкраще голосує 68-й округ з центром у місті Ужгород. А найгірше – 72-й з центром в Тячеві. Натомість у порівнянні з минулими виборами до парламенту, за словами Михайла Шелемби, відсоток волевиявлення значно зріс на дільницях, де голосують закарпатські угорці.

За словами представника кандидата-мажоритарника, після закриття дільниць очікують порушення.

Станом на 16-у годину поліція фіксує 40 заяв щодо порушення виборчого законодавства. Зокрема, відкрито кримінальне провадження щодо недостовірного повідомлення про замінування ДВК у селищі Середнє Ужгородського району.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 2 =