Перші плоди судової реформи

Судова реформа в Україні, яка впроваджується протягом двох останніх років, дає перші результати. Про нововведення розповів керівник Закарпатського обласного відділення Комітету виборців України Дмитро Тужанський.

Є три основні фактори реформування судової гілки влади. Перший – це фінансова незалежність суддів та судів, як основного чинника у боротьбі з корупцією.  Саме підняття заробітної плати для суддів та працівників суду повинно, на думку влади, ліквідувати корупційну складову в їх роботі та спрямувати на незалежне судочинство.
Другим важливим етапом у реформуванні стала відкритість судів. Сьогодні вже працює так званий електронний суд, який дає можливість, не виходячи з дому, отримати інформацію через інтернет про рух справи, час та місце її розгляду, копії рішень на електронну пошту.
Третім, однак не менш важливим аспектом реформи залишається професійний і громадський контроль. Сьогодні в структурі судової гілки влади діє громадська рада доброчесності. Дорадчий орган збирає, перевіряє та аналізує інформацію з відкритих джерел щодо судді або ж кандидата на посаду судді. Всі напрацювання вона передає до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. І це не єдиний орган, який стежить за роботою українських судів.
Важливим етапом реформи залишається і перекваліфікація судів. В минулому році цю процедуру пройшли тільки 263 судді. Тож робота наразі триває, а з прийняттям закону про Антикорупційний суд, українське правосуддя переживатиме зміни ще не на один рік.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + ten =