Лабораторію переробки пластику відкрили на Ужгородщині

У Великолазівській школі Баранинської ОТГ відкрили лабораторію переробки пластику. Учні разом із вчителями місяць сортували сміття, яке помістили у понад сотню мішків. Кришки та пляшки згодом перетворилися на прикраси, пазл та навіть посуд.

Учні Великолазівської школи зібрали понад сотню мішків пластику, який на базі навчального закладу зможуть переробляти. Спочатку кришки потрібно відсортувати за кольорами. А вже потім з них можна виготовити різні цікаві дрібнички. Коли кришки відсортовані, їх відправляють на подрібнення. А вже після цього починається творчий процес. У нагоді є три спеціальні прилади – термопрес, інжектор та екструдер. Саме на останній ставимо вже подрібнені кришки, чекаємо відповідної температури й починаємо виготовляти мильницю.

У бомбосховищі школи організували цілу лабораторію, щоб навчити людей сортувати сміття та не засмічувати природу. Директорка школи Віра Данько розповідає, що готові приймати пластик з інших регіонів області. Адже з нього можна не тільки прикраси чи посуд зробити. Вже розмірковують про виготовлення інших предметів побуту. Окрім того, Баранинська ОТГ отримає 30 контейнерів для роздільного збору сміття.

Поки що це єдина лабораторія переробки пластику на Закарпатті. А вже восени таку планують відкрити в Ужгороді.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × one =