Частина пенсіонерів у грудні отримає більші пенсії

На 74 гривні зріс з 1 грудня 2019 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Це визначено Законом «Про державний бюджет України на 2019 рік». У зв’язку з цим пенсії окремим категоріям громадян автоматично перерахують. Кому саме – на прес-конференції у облдержадміністрації розповіла очільниця Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

Пенсіонери за грудень отримають більшу пенсію. Згідно із законом «Про державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня цього року зріс з 1564 гривень до 1638.

Справді, підвищать пенсії не всім. Перерахунку підлягають мінімальні пенсії, а також підвищення, надбавки та доплати, встановлені до пенсій, та які, залежать від розміру прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність. Це стосується ветеранів війни, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, жертв нацистських переслідувань та чорнобильців.

Працюючих пенсіонерів зміни торкнуться лише після звільнення їх з роботи. Не перерахують пенсії також особам з фіксованою ставкою – дітям війни і додаткові пенсії постраждалим від Чорнобильської катастрофи І,ІІ, ІІІ і ІV категорії. Варто додати за 2019 рік вже вп’яте перераховують пенсії.

Понад 260 тисяч пенсіонерів у Закарпатті і більше 10 тисяч пенсіонерів силових структур. У середньому в місяць на виплату пенсій іде 670 мільйонів гривень. У зв’язку з перерахунком виплати зростуть на 8 мільйонів гривень.

Це 50 % від потреби для виплати пенсій. Це пов’язано з недостатнім надходження соціальних внесків, оскільки чимало громадян працюють неофіційно, чи за кордоном, або ж за мінімальну оплату. Тому бюджет Пенсійного фонду – дотується з державного. Загалом на 141 гривню збільшився мінімальний розмір пенсії за цей рік. У січні наступного року теж очікується перерахунок, закладений у бюджеті на 2020 рік.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 2 =