Парад сажотрусів в Мукачеві

У день народження найвідомішого мукачівського сажотруса — Берталона Товта у місті провели 2-ий щорічний парад представників цієї професії. Чоловік займається цим ремеслом з 1973 року, а у 2010 на центральній вулиці міста встановили пам’ятник на його честь.. Таким чином Берті-бачі, як його називають у народі, є обличчям, візитною карткою Мукачева.

Цьогорічний фестиваль став міжнародним, адже учасниками стали сажотруси із Будапешта.

Розпочався парад власне біля пам’ятника сажотрусові, далі всі учасники з музикою та веселими піснями вирушили до Майстерні карамелі, де винуватцю свята вручили солодку копію – карамельку-сажотруса. Звідти пішли за святковим тортом, який імениннику люб’язно презентували у місцевій кав’ярні.

Потім всі разом вирушили до парку Перемоги. Тут серед усіх учасників визначали того, хто зробив найкращий тематичний костюм.

У племінника пана Берталона вирішили дізнатись, як реагує на таку увагу до своєї особи сам іменинник.

Ну і власне поспілкувались із винуватцем свята. Берті-бачі розповів, що його професія сьогодні непопулярна. Пригадує що у 1973-році було 12 сажотрусів, до сьогодні залишилось лише двоє. Радіє, що так багато присутніх на його святі, і висловлює їм подяку та побажання.

На честь пана Берталона сьогодні лунало чимало теплих та щирих привітань не лише від рідних, близьких та знайомих, а й від усіх присутніх на параді.

Присутні вважають, що такі паради корисні та цікаві, і мають стати традиційними.

Далі на учасників параду чекав тематичний велозаїзд до найвищих труб Мукачева. Опісля всі повернулись до парку Перемоги на святкову дискотеку та фаєр-шоу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + 2 =