Пам’ять Ференца Ракоці ІІ вшанували в Мукачівському замку

На Закарпатті у січні традиційно відбулись дні угорської культури. В рамках заходів до Мукачівського замку завітали поважні гості, щоб покласти квіти до пам’ятника Ференцу Ракоці ІІ, серед них  – надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто.

Князь Ференц Ракоці ІІ – визначна постать в угорській історії, а Закарпаття – один з тих небагатьох країв, де його досі добре пам’ятають. Щоб вшанувати його пам’ять, відбулося урочисте покладання вінків до пам’ятника Ілони Зріні та малого Ференца Ракоці, встановленого у верхньому дворику Мукачівського замку за участі Товариства угорської інтелігенції Закарпаття та Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород.

Бронзовий пам’ятник княгині Ілоні Зріні та Ференцу Ракоці був відкритий 27 лютого 2006 року. Ідея монументу починається ще з початку 2000-х, коли під час пленерів скульпторів у розмові із Золтаном Мичкою йшлося про те, як би чудово було встановити у замку монумент Ілони Зріні та Ференца Ракоці.

Як відомо, згідно з рішенням Національної асамблеї Угорщини 2019 рік оголошено Роком пам’яті Ракоці, і ця подія стала першою із ряду закарпатських пам’ятних тематичних заходів

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + 5 =