В Ужгороді експерти вирішували, що робити з міським сміттям

В Ужгороді уже сьомий рік діє система селективного збору сміття, але цього недостьатньо, аби на полігон у селі Барвінок не потрапляла цінна вторсировина. Тому за круглим столом експерти обговорили моделі управління відходами, що стане основою заходів у рамках розробки операційного плану для реалізації сталого розвитку міста до 2030 року.

Спалювати чи переробляти? – в Ужгороді обирали модель переробки твердих побутових відходів. Якщо їх палити, то можна виробляти електроенергію. Однак не оминути проблеми забруднення. А завод із механічно-біологічної переробки потребує постійного сортування сміття.

26% містян бачать вирішення проблеми відходів через сортування, однак жителям не вистачає необхідної інфраструктури. Фахівці кажуть, в місті потрібна і фахова освітньо-інформаційна програма. Цю ідею підтримав і міський голова Богдан Андріїв.

Аби зайнятися сортуванням сміття в місті, потрібні технічне рішення, політична воля та громадське схвалення. Важливий чинник – фінансування. Та тут, кажуть екологи, проблем не буде. Фінансування може бути як з міського бюджету, так і від фірм, що працюють над утилізацією відходів, або із грантових проектах. Підсумовуючи зібрання, учасники «круглого столу» наголосили: наразі на меті – визначити єдине корисне рішення для громади.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 6 =