На Закарпатті триває епідемія кору. Але це ще не пік захворювання. За прогнозами медиків, чекаємо першу хвилю в 20-х числах листопада. Потім в грудні та в кінці січня.
Через відсутність вакцинації, знаємо, вже є перші жертви. Тож далі для багатьох залишається питанням – що безпечніше: щепитися чи ні.
Оксана Сабов записала на щеплення проти грипу свою матір. Після перенесення захворювання, що переросло в пневмонію, в сім`ї жінки вакцинація щороку – обов’язкова. Щеплення в родині мають і чоловік п. Оксани, і двоє маленьких діток. Результат, розповідає, є.
Лікар-інфекціоніст Віктор Петров каже: окремим пацієнтам досі потрібно пояснювати необхідність щеплення. Тільки за останній тиждень, розповідає, госпіталізувано 5 осіб з діагнозом кір. З усіх випадків спостерігаються переважно середні-важкі форми. Не захворіти або, принаймні, полегшити перебіг хвороби може тільки вакцина. Тим паче, що її достатньо.
Крім дорослих, медики радять вакцинувати дітей. Вони теж входять в групу ризику. Дітям, котрі не отримали вакцину перед школою, роблять 1 щеплення. Котрі взагалі не вакциновані від кору, роблять дві з інтервалом в один місяць. Навіть якщо дитина перехворіла кором, варто зробити щеплення від інших інфекцій. Вакцина КПК захищає також від краснухи та епідемічного паротиту.
Через недостатній відсоток вакцинації в області минулого тижня на грип перехворіли майже 3 тис осіб, на кір за рік – майже 3,5 тисячі. На Мукачівщині через спалах інфекції на карантин закрили школу. Для боротьби з недугом цими днями Угорщина забезпечила Закарпаття 4-компонентною вакциною «Тетраксім».
За словами Геннадія Москаля, область централізовано від МОЗу востаннє отримувала компонентну вакцину в грудні 2016 року. І найближчим часу її поставка не передбачається. У вигляді гуманітарної допомоги Уряд Угорщини передав нам 10 376 доз препарату на 5 млн грн. Вакцина якісна і майже не викликає побічних ефектів. А її перевага в тому, що замість кількох уколів пацієнт отримує всього один. Поставку отримало Закарпатська організація товариства Червоного хреста України.
Перша хвиля піку епідемії лікарі очікують у 20-х числах листопада. Потім в грудні та в кінці січня. Щепитися чи ні – вибір кожного, але саме від цього вибору залежить наше здоров’я.