Продукти без ГМО і хімії в Україні маркують по-новому

Органічні продукти, тобто вирощені без хімії та ГМО, – результат органічного виробництва, яке має бути натуральним у всьому і на всіх етапах. Відповідно, такі товари мають відповідне маркування з позначкою «Органік». 

Проте деякі виробники використовують у назві продуктів слова «органічний», «екологічно чистий» тощо, коли їхній вміст далеко цьому не відповідає. З 2 серпня 2019 року в Україні запровадили нові стандарти органічного виробництва. Прийнятий закон «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Органічне виробництво – натуральне на всіх етапах. Тобто продукція, вирощена без ГМО, без використання шкідливих технологій, не містить хімічно синтезованих консервантів, барвників, ароматизаторів, стабілізаторів, загусників, пестицидів, добрив та іншої агрохімії. Також в органічному тваринництві заборонено використання антибіотиків, гормонів та стимуляторів росту.

Органічними можуть офіційно називатися лише сертифіковані продукти, які мають спеціальне маркування. Всі інші позначки, типу «біо-» чи «еко-», – маркетинговий хід. Нові стандарти органічного виробництва в Україні почали діяти з 2 серпня 2019 року з прийняттям закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Закон – довгоочікваний, адже ринок органічної продукції є, а от базового українського закону не було. Всівиробники отримували сертифікати в органах, акредитованих на міжнародному рівні – на базі норм ЄС і США.

У випадку порушень, виявлених у процесі перевірок, працівники Продспоживслужби складатимуть припис і термін на усунення, інакше – штраф від 12, 5 тисяч до 100 тисяч гривень. Варто додати, Україна – 20-та у світі та 11-та в Європі за площею сільгоспугідь під органічним виробництвом. Продаємо продукцію до більшн іж 40 країн, переважно в ЄС, проте цінують українські органічні продукти в Америці та країнах Азії.

На внутрішньому ринку країни реалізується лише десята частина. Так, у розрахунку на одного українського споживача це 0, 68 євро, тоді як у світі – 10-11 євро. ЩодоЗакарпаття – жодного офіційно зареєстрованого оператора ринку з виробництва органічної продукції в краї наразі не зареєстровано!

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × two =