Ужгородець відстоює своє право опіки над 3-річним сином

Статистика розірвання шлюбів в Україні – сумна. Так, за даними агенства УНН, у 2018 році офіційно були розірвані майже 54 тисячі шлюбів – проти понад 33 тисячі у 2017-му, тобто майже удвічі більше.

Якщо раніше дитина після ролучення апріорі залишалася з мамою, то останнім часом тенденція, коли малюк залишається з батьком, в Україні зростає. Один з прикладів, коли батько з народження піклується сином і відстоює своє право на опіку, є й на Закарпатті. Свою історію нам розповів ужгородець Михайло Головей.

Михайло Головей з трьох місяців виховує сина Миколу, якому наразі три з половиною роки. Живуть в Ужгороді. Чоловік каже, погодився на умови дружини, але їздив на роботу в Ужгород. А син відвідував дитячий садочок у Словаччині.

Пан Михайло піклується про свого сина сам, проте каже, що мати проти, хоче, щоб син жив з нею у Словаччині. Тому й виник конфлікти інтересів щодо місця проживання дитини.

Справді, мати, яка родом із Тячівщини, звернулася до опікунської ради при Тячівській РДА, аби розглянули її справу. Знімальну групу туди не пустили. Дочекалися закінчення засідання комісії, аби дізнатися результат та поспілкуватися з мамою, адже для об’єктивності її думка – необхідна. Проте жінка категорично відмовилася від коментарів. Її адвокат – також.

Справді, батько показав купу документів, серед яких – висновок органу опіки та піклування Ужгородської міської ради, який визначив місце проживання Миколи з батьком, враховуючи інтереси малолітньої дитини.

Батьки офіційно розлучені з травня 2019 року. Розірвання шлюбу ініціювала жінка. До слова, мати і досі проживає у Словаччині, офіційно працює там. А до опікунської комісії Тячівської РДА звернулася з проханням, щоб син проживав у селі Біловарці з її батьками, тобто з бабусею і дідусем.

Мати має право оскаржувати рішення опікунської комісії у судовому порядку. А поки Микола буде проживати з батьком, який і надалі буде відстоювати інтереси дитини. Варто додати, при визначенні місця проживання малолітнього в Україні його думка в суді враховується у 10-літньому віці, а є визначальною у 14 років.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 2 =