23-річного закарпатця рятують в клініці «Діамед» за допомогою новітніх технологій

Березнева ДПТ ледь не зупинила життя 23-річного закарпатця. В ургентному порядку хлопця прооперували, на диво – він залишився жити, проте стан його досі важкий.

Ушкоджений мозок та відсутня частина черепної коробки. Нейрохірург Юрій Чомоляк вже одного разу повернув юнака до життя. Нині проведе унікальну операцію, аби дати змогу хлопцю знову зрозуміти голос матері.

Основне завдання медиків захистити мозок пацієнта. Для цього лікарі клініки «Діамед» ще кілька тижнів тому замовили для постраждалого спеціальний імплантат. 3D-зображення КТ відправили виробнику. Інженери компанії «Biomedical Engineering» всього за кілька тижнів індивідуальний, титановий імплантат привезли до Ужгорода.

Індивідуальних імплантів в Україні, не роблять. А от в Кошице виготовляють їх вже з 2013 року. А тепер, згідно з підписаною днями угодою, «Biomedical Engineering» виготовлятиме такі імплантати і для пацієнтів клініки «Діамед».

Імпланти створюють в Кошице найрізноманітніші, для хребта, суглобів, щелепи… Більше 100 операцій встигли зробити медики Словаччини. Втручання проводили навіть немовлятам.

Пацієнт в операційній. Поки анестезіологи вводять наркоз, лікарі готуються до операції.

Лікарі відділили збережені тканини головного мозку пацієнта імпланували пластину так, аби максимально відновити анатомічні структури, що були пошкоджені під час ДТП. Операція, кажуть, пройшла успішно.

Імплантат такого зразка, розповідають лікарі, приживається за лічені дні. Адже навіть структура його наближена до кісткової структури пацієнта. Згодом пацієнта чекає реабілітація, і варто сподіватися, що врешті хлопець стане на ноги.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − 4 =