Життя постраждалого у ДТП закарпатця рятують із застосуванням новітніх технологій

Березнева ДПТ ледь не забрала життя 23-річного закарпатця. Хлопця прооперували, на диво – він залишився жити, проте стан його досі важкий. Пошкоджений мозок та відсутня частина черепної коробки. Лікарі довго радились, як врятувати пацієнта, і вирішили:

хлопцю потрібен індивідуальний імплант. Він захистить мозок постраждалого та мінімізує його інфікування ззовні. Однак в Україні таких пластин не виготовляють.

Закарпатські медики МЦ «Діамед» поїхали до Словаччини. Як виявляється, далеко їхати не довелося. У 2010 році науковці з Кошице виграли європейський гранд у 2 млн євро. Спільними зусиллями створили компанію Biomedical Engineering. З 2013 розпочали роботу у повному обсязі. Нині компанія – єдина у Словаччині, яка займається виготовленням подібних імплантів. Імпланти створюють найрізноманітніші.

Компанія працює з усім світом вже не перший рік. Кажуть, володіють сучасними технологіями. У стерильній лабораторії унікальний принтер друкує інпланти із зображення, до прикладу, КТ-обстеження.

Закарпатські медики оглянули обладнання, побачили на власні очі процес виготовлення. А як повернулися до Ужгорода, приступили до процесу підготовки для виготовлення титанової пластини постраждалому. Зображення травми з КТ відправили у Кошице. Представники Biomedical Engineering опрацювали його і створили макет. Хірург пацієнта Юрій Чомоляк особисто перевірив роботу інженерів зі Словаччини. Лікар особисто вніс коригування у макет, підібрав для пацієнта індивідуальну систему кріплення.

Згодом інженери компанії приступили власне до процедури виготовлення. І вже за кілька днів лікарі та інженери зустрілися в Ужгороді. З готовою пластиною та додатковим макетом.

Імплант доставлено. Пацієнт в операційній, анестезіологи вводять наркоз, лікарі готуються до операції. Професор Йозеф Жівчак з Кошице переконує, операція пройде успішно. Каже, подібних втручань з протезами медики Словаччини зробили більше ста. Операції проводили навіть немовлятам.

Лікарі відділили збережені тканини головного мозку пацієнта, імпланували пластину так, аби максимально відновити анатомічні структури, що були пошкоджені під час ДТП. Операція, кажуть, пройшла успішно.

Імплантат такого зразку, розповідають лікарі, приживається за лічені дні. Адже навіть структура його наближена до кісткової структури пацієнта. Згодом пацієнта чекає реабілітація, і варто сподіватися, що врешті хлопець стане на ноги. В МЦ Діамед у всою чергу вирішили, рятувати хочуть більше хворих. Тому підписали угоду про співпрацю з Biomedical Engineering.

Представники медичного центру кажуть, підписали угоду заради своїх пацієнтів. Нагальна потреба у саме таких, індивідуальних імплантах виникла давно. І фактично «Діамед» нині – єдиний заклад в Україні, де можна зробити операцію з використанням індивідуального, титанового імплантату.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 1 =