Закарпатські священники закликають не нести на могили штучні квіти

1 листопада – День всіх святих та День поминання покійних, коли закарпатці вшановують пам’ять померлих родичів та знайомих покладанням квітів, вінків та запаленням свічок і молитвою. Проте після цього усі кладовища – захаращені, а сміття з цвинтарів доводиться вивозити вантажівками, або ж спалювати – що небезпечно! Аби запобігти цьому, духовенство краю організувало акцію проти штучних квітів та вінків, до якої долучилися й деякі органи місцевого самоврядування.

Традиційно 1 листопада закарпатці вшановують пам’ять померлих, відвідують могили, аби запалити свічки, помолитися та покласти квіти. Ні! – штучним квітам та вінкам на кладовищах! – таку акцію напередодні Дня поминання організували представники Мукачівської греко-католицької єпархії. Майже 300 постерів розмістили при дорогах і біля цвинтарів у різних районах краю. Долучилися до компанії й муніципалітети Мукачівщини, Перечинщини, Тячівщини.

Подібні акції під егідою греко-католицької єпархії влаштовують п’ятий рік поспіль. Кампанія вже дає перші позитивні результати.

Представники духовенства ще раз наголошують: кладовище – освячене місце, а не смітник! Штучні квіти і вінки – не є вшануванням померлих! Та закликають не грішити проти ближнього, природи і творця! А принести з собою на цвинтар живі квіти та живу молитву!

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + six =