Ненадійні паролі – загроза для безпеки персональних даних

Пароль: захист чи легка здобич хакерів? Статистика доводить, що більшість людей обирають для паролів символи та цифри, які легко запам’ятати, забуваючи про безпеку своїх персональних даних та рахунків.

123456789, 111111, а також слова: sunshine, qwerty та iloveyou – такі найпопулярніші паролі за рейтингом 100 найгірших паролів 2018 компанії SplashData. Так, з 5 мільйонів користувачів вже п’ять років поспіль найчастіше люди обирають пароль 123456 і password. Дебютувало у цьому році слово donald, яке зайняло 23 рядок за популярністю. Також поруч з ним розмістилися два новачка рейтингу: aa123456 і password1.

Незважаючи на часті публікації у ЗМІ про зломи та постійні попередження правоохоронців про хакерів, люди продовжують наражатися на ризик, використовуючи передбачувані та типові паролі. І стають легкою здобиччю шахраїв. Злочинці стають дедалі винахідливіші у виборі способів зламів паролів.

Серед найпопулярніших також: сканування спеціальними пристроями, які встановлюються на банкомати. Ще один поширений варіант, коли людина сама віддає картку знайомому для зняття готівки, а потім недораховує певні суми на рахунку. Останнім часом активізувалися й телефонні шахраї, які представляються працівниками банку чи служби безпеки і різними способами випитують персональні дані.

Що стосується паролів, ключів доступу до різних баз даних, то вони повинні бути складні, містити великі і малі літери, які варто чередувати з цифрами. Крім того, аби уникнути зламів треба пам’ятати, що будь-який пристрій, яким користуєтеся, повинен мати ліцензійне програмне забезпечення та антивіруси. Це дасть можливість знизити ризик зараження пристрою і тим самим перешкодити витоку вашої персональної інформації.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 7 =