Закарпаття оговтується після паводку

Паводкова ситуація на Закарпатті хоч і стабілізувалася, однак досі залишається актуальною. Велика вода не поспішає відступати. Наразі хоч без значних опадів на більшості території краю і рівень води де-не-де знизився, але завданої шкоди не поменшало.

Місцеві водойми вийшли з берегів та розлилися на полях, грунтові води теж завдали багато лиха. Як наслідок – підтоплені дворогосподарства та сільськогосподарські угіддя, зруйновані берегоукріплення та мостові переходи, перелив води через автомобільні дороги та призупинений рух транспорту.

Найбільше постраждала Іршавщина. Тут майже дві сотні підтоплених дворів і 1 585 гектарів сільгоспугідь досі у воді. А у Вільхівці вранці четверга ще й призупинився рух по автошляху «Мукачево – Рогатин». Цілий день на місці працювали рятувальники, за допомогою насосних станцій вони відкачували воду з дороги.

Навіть без суттєвих опадів рівень води на околицях знижується повільно. Грунт перенасичений вологою. На Виноградівщині теж не краща ситуація. Тут 240 га підтоплено. Великі Ком’яти буквально «плавають».

Поблизу ж Хуста картина теж вражаюча. Рівень води у Тисі значно піднявся і тримається. За словами заступника начальника Державної пожежно-рятувальної частини – 10 (м. Хуст) Олега Молодченка, лихо місто обійшло. Однак локальні підтоплення спостерігалися.

Підвальні приміщення теж де-не-де підтопило, причина – ґрунтові води. Хустський район постраждав більше, аніж його центр. Городи, двори та підвали підтопило і у Данилові. Місцеві не стримували емоцій. Мало того, що постраждала городина, речі домашнього вжитку теж після паводкової хвилі стали непридатними. А от свійських тварин, кажуть селяни, врятувати встигли.

Данилівський сільський голова Михайло Дудаш каже, що, дійсно, найбільше селу робить лихо місцева водойма. А люди, котрі живуть поруч, завжди страждають. Аби розчистити русло тутешніх річок і зрештою побудувати міцні дамби – потрібні кошти, яких поки нема. Відтак на надійний захист залишається тільки сподіватися.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 4 =