Де 13-річна школярка з Мукачева могла взяти кокаїн?

До мукачівських лікарів у реанімаційне відділення доставили 13-річну школярку. Як з’ясували медики, у дитини діагностували важке алкогольне отруєння і переохолодження. Крім того, у крові виявлено кокаїн.

Як стало відомо, наркотики та спиртне вживалися в колі однолітків.  Де дитина могла взяти кокаїн і придбала алкоголь, наразі встановлює поліція. За схиляння неповнолітніх до схиляння наркотиків загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі. Водночас відкрите ще одне кримінальне провадження за ст. 307 ККУ, тобто незаконне поводження з наркотиками.

Психологи кажуть: для того, щоб дитина не вживала наркотики, потрібні гармонійні відносини в сім’ї. Важливо, щоб вона почувалася потрібною та бажаною. Якщо підлітків не влаштовує реальність, щоб втекти від неї, вони починають вживати наркотики та алкоголь.

За різними підрахунками, п’ята частина всіх наркозалежних – це школярі, а більше 50% – молодь до 30 років. Наркоманія молодшає: кілька років тому до чверті українських школярів віком 13-16 років вживали наркотики хоча б раз у житті, сьогодні наркотики пробують і десятирічні діти.

Один із важливих каналів впливу – спосіб розповсюдження наркотиків. Ними вже не торгують у підворотнях. Продавці адаптувалися до сучасності і збувають наркотики через додатки для спілкування. Але до заборонених препаратів дітей штовхає не тільки їхня доступність в один клік, а й банальна нуддьга, коли дитина не має чим себе зайняти і відчуває брак уваги.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − ten =