Найсмачніший овечий сир – вурду в Пилипці робить пані Калина

Вурда та бринза – головні продукти на столі майже кожної родини в гірських селах. Хоч роблять овечий сир господарі за одним і тим самим рецептом, та у кожного смак цього продукту відрізняється.

Де в Пилипці на Міжгірщині можна покуштувати найсмачніший овечий сир, тутешні знають добре. Відразу направляють до обійстя пані Калини. А тут якраз приготування вурди у самому розпалі. Господиня каже, за своє життя зварила не одну тонну вурди. А щоб продукт вийшов смачним, має значення кожна деталь.

Робить пані Калина усе за рецептом дідів-прадідів. А варить вурду лише на відкритому вогні. На перший погляд, в приготуванні овечого сиру немає нічого складного. Та насправді це процес клопіткий.

Овечий сир вміють робити усі члени родини. Так само усі люблять його і куштувати. На столі це завжди традиційна страва.

Ну а з самими вівцями, яких, до слова, у пані Калини аж дві сотні, познайомитись нам не вдалось. У такий час вони зазвичай на пасовищах. Протягом літніх місяців вівці живуть високо в горах, а вже зараз кожного вечора вони повертаються додому.

Хоч вівчарство – ремесло і нелегке, каже пані Калина, та до важкої праці горянам не звикати. Цю традиційну справу своїх предків будуть продовжувати і надалі та пригощати туристів унікальним натуральним та екологічно чистим продуктом – овечим сиром.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + 18 =