На Закарпатті особлива небезпека пожеж в екосистемах

Із початку року на Закарпатті рятувальники фіксують майже півтисячі випадків пожеж в екосистемах. А це – половина з усіх видів займань, що виникали.


І ДСНСники, і лісівники кажуть, у період спеки потрібно бути максимально обачними. До слова, у нашій області на цей момент реєструють 5-ий, останній клас, пожежної небезпеки. І ще одна проблема, що дошкуляє екосистемам особливо влітку – це лісові пожежі.

Із настанням сприятливих погодних умов різко збільшується кількість імовірних загорянь у лісі чи на відкритих полях. Тільки за останні кілька днів зафіксували майже 20 випадків пожеж. А загалом із початку року рятувальники фіксують виникнення майже півтисячі займань в екосистемах. За словами працівника Лисичівського лісництва при Довжанському ЛМГ Василя Продана, на території їхнього лісфонду протягом останніх десяти років були 2 випадки потенційної пожежної небезпеки.

Лісівники виокремлюють кілька видів пожежної небезпеки: низова рухлива або ж стійка, верхова та підземна. І залежно від цього проводять заходи із недопущення поширення вогню лісовими масивами. Та для того, аби запобігти утворенню небезпечних пожеж, лісівники готуються заздалегідь. До того ж на території лісництва розміщені інформаційні дошки із попередженнями та інструкцією: як діяти у випадку виникнення загоряння.

За словами лісівників, найпоширеніша причина виникнення пожеж у лісі – недбалість людей. Тому і лісівники, і рятувальники попереджають: особливо у такий спекотний період потрібно максимально обережно поводитися із вогнем у лісі, а також запобігати імовірним займанням.

За прогнозами синоптиків, на Закарпатті триматиметься спекотна погода, а дснсники передбачають найвищий, 5 клас, пожежної небезпеки.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen + 19 =