На Закарпатті міністри України та Угорщини обговорили важливі питання

За рекомендаціями Венеційської комісії Міністерство освіти продовжило перехідний період впровадження вивчення української мови у школах національних меншин. Тож 7-ій статті Закону України «Про освіту» – бути.

Кабмін вже звернувся до Парламенту із законопроектом № 8046 про відтермінування імплементації на 5 років. Міністр освіти Лілія Гриневич запевняє: цей період цілком підходить. Адже потрібно підготувати наукову базу, розробити методики та, що не менш важливо, фахових вчителів.

Держбюджет передбачив на цей рік 46 млн гривень для влаштування кабінетів української мови. Вчителів предмету у таких школах теж чекають зміни. Приємні! З 1-го вересня Міністерство піднімає надбавку на 30% та готує їм масштабне підвищення кваліфікації з урахуванням особливостей мови, у школі нацменшини якої вони працюють. Власне збалансованість використання українська-мова нацменшин наприкінці школи очікують у співвідношенні 60х40%.

На зустрічі міністрів говорили не лише про освіту. Глава МЗС Павло Клімкін висловився і щодо недобудованого пункту пропуску. Міністр підтримує варіант розподілити фінанси безпосередньо між органами місцевого самоврядування, які й нестимуть відповідальність за весь процес будівництва. Разом з тим МЗС міркує і над впровадженням спрощеної систем митно-прикордонного контролю на пунктах пропуску для зменшення черг на кордонах. Тривають перемовини з поляками.

Міністр Клімкін запевняє, що неодноразово піднімав таке ж питання і під час переговорів з угорцями. Тож, імовірно, про деталі дізнаємося уже під час наступних перемовин українсько-угорських сторін у липні.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × three =