На Закарпатті розмитнили за новими правилами близько тисячі автомобілів

Близько тисячі автомобілів розмитнили на Закарпатті за новими правилами, які почали діяти 25 листопада. Ще сотні зараз в очікуванні розмитнення: через два місяці воно стане дорожчим, а влітку водіїв, які водять авто на єврономерах і при цьому є громадянами України, почнуть перевіряти і штрафувати.

Стоянка біля митного поста “Ужгород центральний”, де ще восени було одночасно лише кілька автомобілів, зараз заповнена машинами. Це транспорт, який чекає розмитнення, в першу чергу – оцінки вартості, за якою визначаються і необхідні митні платежі. За словами брокера Ольги Кугаївської, власники оцінюють більшість своїх авто приблизно в тисячу євро, фахівці митниці зазвичай приймають цю ціну, і оформлення відбувається швидко.

Потреба у митних брокерах при ввезенні машин виникла через порядок декларування: особисто подати декларацію зараз не можна, для цього необхідне спеціальне програмне забезпечення. Але й до брокера, щоб уникнути затримок, варто приходити підготовленим.

З обліку машини в європейських країнах знімають по-різному. До прикладу, в Польщі та Латвії це можна зробити дистанційно, залишивши автомобіль в Україні. А в Чехії та Словаччині для зняття з обліку водій має туди їхати, відповідно – перетинати кордон. Якщо автомобіль пробув в Україні довше дозволеного терміну, водію доведеться заплатити додаткові 8,5 тисяч гривень. Значно більші штрафи чекають власників “євроблях” з літа 2019 року – аж до конфіскації авто. Штрафні санкції почнуть діяти через 180 днів після введення змін до митного і податкового кодексів, які почали діяти 25 листопада. А протягом 90 днів діятиме пільговий період для розмитнення.

У грудні Генконсульство України в Польщі поскаржилося на велику кількість українців, які встають на консульський облік, щоб не розмитнювати авто. Але перебування на такому обліку не дозволяє далі вільно їздити на “євробляхах”.

Разом з тим на митниці заспокоюють українців, які живуть у європейських країнах і збираються додому на свята: 60 днів перебування в Україні для таких візитів їм вистачить. Більше про особливості розмитнення авто ми розкажемо цієї суботи у підсумковій програмі “7 днів”.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =