На Закарпатті можна збудувати 18 нових пунктів пропуску

На пункті пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке» тривають роботи із реконструкції. Їх відновили силами держбюджету в кінці 2018 року. Митники вже освоїли 32 млн. Обіцяють тут нове дорожня покриття, цілий кінологічний комплекс та адмінприміщення з медпунктом, залою очікування та кімнатами відпочинку. Схожі роботи тривають і на пункті пропуску «Лужанка». А ще митники кажуть, розроблено та затверджено програму розбудови митної інфраструктури. Згідно з аналізом у рамках програми, в області можна збудувати близько 18 нових пунктів пропуску.

Роботи з реконструкції нової адмінбудівлі у пункті пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке» обіцяють завершити вже в кінці цього року. Окрім робочих приміщень, тут мають облаштувати і зали очікування, кімнату матері і дитини, медпункт. Будуть тут і нові вбиральні, яких так не вистачає проїжджим.

Пришвидшити роботу планують новим дорожнім покриттям – розширенням смуг руху, вже працюють над зведенням підпірної стінки. Обіцяють облаштувати цивілізовані умови для руху автобусів.

Водії кажуть: пішохідний перетин кордону чекають вже не перший рік . На їхню думку, це значно збільшить наплив туристів як до України, так і до Словаччини.

На території вже є сучасні бокси огляду. А для боротьби з контрабандою та іншими порушеннями на території буде цілий комплекс кінологічної служби. Про строки виконання робіт говорити зарано – все залежить від фінансування. А шофери мало вірять у швидкі терміни виконання.

Пункт пропуску «Ужгород» відкритий ще у 1986 році. Свого часу він працював як вантажний та пасажирський. Перший етап реконструкції відбувся ще у 2010 році. Тоді вантажну ділянку відмежували. А у 2013 році було виділено кошти на реконструкцію в рамках європейського гранту. До 2016 року освоїли на роботи тільки 3,5 млн. грн. Вдалось закупити комп’ютерну техніку, а що стосується ремонтних робіт – попередній підрядник за 6 років зміг хіба демонтувати стару будівлю. Наразі тривають суди. І тільки у 2018 році продовжили роботи, та вже з новим підрядником та за кошти державного бюджету.

Паралельно митникам вдалось працювати над окремим об’єктом на ваговому відділі кордону. Тут вже в квітні буде запущено два нові вагові комплекси. «Ужгород-Вишнє Нємецьке» – не єдиний пункт пропуску, де обіцяють сучасні умови при перетині кордону.

Через 9 автомобільних пунктів пропуску щороку просувається близько 3,5 млн. легкових транспортних засобів , півмільйона вантажівок та більше 11 мільйонів громадян. Пропускова здатність на деяких пунктах пропуску дещо напружена. Існує потреба не тільки в реконструкції, а й розбудові нових пунктів. 2018 рік став також визначальним і в контексті розбудови. Розроблено та затверджено програму розбудови митної інфраструктури. Згідно з аналізом в рамках програми, в області можна збудувати близько 18 нових пунктів пропуску. Серед них визначили пріоритетні.

Митники кажуть, на меті – зробити цивілізовані умови для руху, комфортні умови для тих, хто очіує перетину, а також розвантажити пункти пропуску і пришвидшити роботу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 1 =