На Виноградівщині після 6-річної перерви відновили протипаводкові роботи

Крига – зрушилась. На Виноградівщині нарешті розпочались протипаводкові роботи. Масштабний проект, після катастрофічних наслідків гірських річок, 98 – го 2001 –х років під назвою «Тиса» був започаткований ще у 2002 році.

Тоді Протипаводкова програма була поділена на три етапи. Гроші закладалися в бюджет і на роботи виділялися з державної казни. Однак, гроші закінчились і останні роботи по відновленню протипаводкових дамб і укріплення берегів басейну річки Тиса зупинились у 2012 році.

Шість років без фінансування. Саме стільки протипаводкова програма не фінансувалася з державного бюджету. Роботи були призупинені ще у 2012 році, а гроші що виділялись, вистачало лише на виплати заборгованості працівникам водних господарств.

Протяжність Затисянських дамб Виноградівського району від с.Веряця до Вилка сягають 32 км з яких 22 км вже повністю реконструйовані і підсилені. Виділені кошти з резервного бюджету цього річ, а це 11, 3 млн. грн., вистачить лише на сім кілометрів для реконструкцій водозахисних споруд. Тож протипаводкова програма «Тиса» може знову загальмувати і Затисянські села, а це 13 населених пунктів можуть опинитися у зоні водного лиха.

Біда не стукає у двері. Тож, до роботи, як гроші надійшли одразу приступили робітники промислової механізованої колони – 78. Крім нарощування і укріплення дамб працівники ПМК – 78 розчищають і найбільш небезпечні ділянки русла річки Тиса.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − five =