На день ужгородці обміняли авто на велосипеди

Одна з ужгородських вулиць без машин. Частину Льва Толстого перекрили, аби провести акцію День без авто. Щоб показати водіям, що рухатися можна і велосипедами.

А поки автомобілі об’їжджають цю вулицю, дітлахи встигли розфарбували асфальт. І разом з іншими вже приступають вчити новий танець – зумбу.

Такі незначні незручності для водіїв – всього на один день. Однак, цьому все одно не надто зраділи – кажуть у міській раді.

Натомість велосипедисти задоволені акцією. Один з них, Павло, каже: нашому місту вкрай не вистачає велодоріжок. Адже «двоколісний» – це максимум користі для здоров’я та мінімум шкоди навколишньому середовищу.

Ці побажання можуть бути здійснені. Леся Лойко розповідає: під час перемовин мер Ужгорода пообіцяв на трьох вулицях міста велодоріжки. На Грушевського, Легоцького та 8-Березня. Та й сама організація подала заявку на грант. І таким чином велотреки можуть з’єднати Боздоський парк з Підзамковим. А на перспективу – Закарпаття зі Словаччиною.

Позаяк акція пропагує здоровий спосіб життя та довкілля – не забули і про важливість природи в середмісті. Тут розміщені 17-ть стендів, з яких можна дізнатися більше про кронування дерев. Як відомо, для Ужгорода це питання болюче.

Під час акції дітлахи побудували мапу Закарпаття, перехожим міряли тиск, рівень цукру в крові та показували велосипедні аксесуарами – пропонували долучатися до здорового способу життя.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + four =