Села Мукачівщини доводять: в Україні можна жити добре

Розвивати громаду можна і потрібно, вважаютьу селах Мукачівщини Верхній Коропець, Німецька Кучава, Куштановиця та Буковинка. Дохідну частину бюджету розподіляють на відновлення автошляхів, оздоровлення та пільгове перевезення громадян. Місцеві кажуть, досягти успіху не важко, головне – вміти вправно господарювати.

Дорога вкрита бруківкою, і на ній – жодної ями. На перший погляд це дороги не закарпатські і навіть не українські. Та насправді такими автошляхами вже давно їздять жителі сіл Верхній Коропець, Буковинка, Німецька Кучава та Куштановиця, якы наллежать до Верхньокоропецької сільської ради.

Сільський голова Володимир Химич розповідає: у 2011 році спільно з депутатами прийняли програму розвитку доріг і вулиць і встановлюють на них бруківку, оскільки, вважають, асфальтне покриття там триматися не буде. Інша справа – бруківка. Таке дорожнє покриття дорожче, ніж асфальт, приблизно на 20%, але воно того варте.

Для зручності тут передбачили також місце для розвороту автомобілів «АВЕ», адже великогабаритним машинам такий маневр зробити на вузькій досить важко. Та й взагалі під’їзд та логістика до кожного будинку – основа сучасного життя, каже сільський голова. Тому жителі цих сіл до тимчасових незручностей ставляться з розумінням.

Загалом за 9 років вдалося побудувати дороги місцевого значення протяжністю 15 кілометрів, заасфальтувати 7 кілометрів доріг та вулиць, а також встановити десь 5 кілометрів бруківки. Жителька села Буковинка пані Віра каже, що люди з сільського бюджету отримують гроші і на інші потреби. Також кошти надходять і з державного, обласного та районного бюджетів. Їх усі тут використовують доцільно, розбудовують села та покращують інфраструктуру. Окрім доріг – це і капітальні ремонти дошкільних навчальних закладів та шкіл. Комфортні умови у селі Верхній Коропець мають і дошкільнята.

Володимир Химич зізнається, що стати сільським головою його попросила громада. На посаді чоловіка не покидала думка про необхідність виправдати довіру людей, тому всі ці 9 років не покладаючи рук він трудився на благо селян. Каже, робити потрібно та можливо – головне доцільно використовувати бюджетні кошти.

До своєрідних перемог роботи депутатського корпусу є і те, що на території села на разі діє три церкви, з різними конфесіями. Відповідно віруючі, можуть відвідувати ту церкву, яка відповідає їх релігійним переконанням.

Працювати є над чим та є кому, кажуть у селі. Своїм прикладом доводять – жити добре в Україні можливо.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − 5 =