Тячівський митець із бензопилою прикрашає міські вулиці

Його завжди надихало бажання продовжити життя деревини за допомогою мистецтва. Зануритися у процес повернення та збереження, наділяючи матеріал новим образом і характером. Тячівський різьбяр Іван Райчинець через свої скульптури намагається нести красу і позитив людям.

За професією Іван Райчинець столяр, закінчив Ужгородське вище комерційне училище №6. Деякий час працював за фахом, але, зізнається, завжди мріяв про більше. Визначитися з майбутнім напрямком у житті допомогла дружина. Спочатку були невеличкі фігурки гетьманів і козаків, які продавали у Києві. Потім був переїзд на Закарпаття, тут Іван отримав своє перше замовлення на велику скульптуру, двометрового ведмедя – і так знайшов себе.

Тепер митець живе і працює в Тячеві. За один рік він встиг зробити чимало скульптур у місті, зараз трудиться над черговим завданням: вчителькою-совою із совенятами.

Дерево, розказує різьбяр, надзвичайно складний матеріал. Один неправильний дотик різця – і можна безповоротно згубити майбутнє творіння. Практично 85% роботи митець виконує бензопилою. Найважче, зізнається, досягти запланованого рівня досконалості.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 20 =