Мукачівський табір “Мрія”: півмільйона на утримання, але без дітей

Табір “Мрія” знаходиться за 20 кілометрів від Мукачева у селі Лісарня. Чисте повітря, поряд річка, загалом доглянута територія… На вході нас зустріла жінка, назвалася завгоспом… Пані каже, що не знає, чому табір закрили…На територію вхід заборонений всім і наша знімальна група – не виключення. Проте, пройшовшись вздовж паркану бачимо, що будиночки в непоганому стані, видно навіть, що перед входом зводили цілий корпус. Що ж спонукало депутатів Мукачівської міської ради в січні 2015 року проголосувати за повну ліквідацію закладу? Як виявилося згодом – причина була у відсутності коштів у міському бюджеті, а також оптимізація та скорочення видатків на утримання закладів комунальної власності. Однак наразі місто виділяє понад мільйон грн на табори при школах, яких цьогоріч буде 8.

Натомість на утримання “Мрії” виділяють півмільйона, де не оздоровлюватимуть нікого. Ці кошти протягом року спрямовують на заробітну плату 9-тьом особам, що працюють на “Мрії”, на оплату електроенергії та на предмети і матеріали – це видно із відповіді на запит.

А зараз повернемось у кілька років назад.Рівно 5 років тому тут лунав дитячий сміх. У цьому таборі відпочивали діти із соціально незахищених сімей та інших пільгових категорій населення. Але у 2015 році міська рада вирішила табір закрити. Спочатку, у січні 2015 року здати в оренду, через місяць 26 лютого це рішення скасували, а розпорядженням від 17 березня повністю ліквідували оздоровчий заклад

У 2016 році наші журналісти звернулись з питанням до обласних чиновників, чому табір, котрий – у комунальній власності міста Мукачева, в такому стані? Адже це – заклад на балансі освітніх установ. Тоді начальник управління молоді та спорту обласної адміністрації Віталій Ерфан стверджував: табір має всі шанси на життя, однак, чому область має фінансувати цей заклад із свого бюджету, коли міська скарбниця Мукачева браку коштів не відчуває.

А зараз для порівняння. За кілька метрів від “Мрії” функціонує приватний табір «Білочка». Тут щороку відпочиває чимало охочих з усієї Украни. Ми от натрапили на зміну, де зібралися не тільки із Ужгорода та Мукачева, а й зі Львівщини та Києва.

Працівники табору кажуть, їхня робота передусім спрямована на спортивне виховання.
Протягом двох тижнів діти тут розважаються, беруть участь у волейбольних, футбольних турнірах, займаються фітнесом, а також грають у шахи. До слова, останній вид спорту, неабияк популярний серед школярів.

Повертаючись до «Мрії» . Сказати, що табір був у занепаді та зруйнованим – не можна. Це добре видно і з теперішнього стану споруд. Кошти платників податків у “Мрію” вливалися. Зокрема, у 2013 році із бюджету Мукачева на комплекс пішло 668 тисяч гривень, ще 43 тисячі – виділено із обласного бюджету. У 2014 році із бюджету Мукачева виділено 941 тисячу гривень. У 2015 році із міської казни на “Мрію” спрямовано 277 тисяч гривень. А за інформацією із Мінсоцполітики, у 2014 року із обласного бюджету Закарпаття виділено ще 400 тисяч – саме на ремонт та реконструкцію будівель. Власне, й сам табір давав прибуток за рахунок продажу путівок.

Але 17 березня 2015 року у Мукачеві ліквідовують ряд закладів соціальної сфери, серед яких – і дитячий оздоровчий комплекс “Мрія” с. Лісарня Мукачівського району та ММКП “Міжнародний аеропорт “Мукачево”. За три роки – жодних змін.

Виникає питання – чому його закрили, і в той же час, коштом міста виділяють кошти на утримання сторожів та директора табору? Чи, можна припустити, що тут уже є свої, намічені схеми, майбутньої приватизації?
З власних джерел нам стало відомо, що у міській раді коштів на табір «Мрія» виділяти не збираються і надалі, мотивучи тим, що нібито не вистачає грошей. Імовірно, тут рішення – суто політичне , що має свої приховані вигоди. Цілком логічно припустити, що мрію, її площі та споруди хочуть приватизувати, однак поки табір входить до системи освіти – зробити це, імовірно, складно. Ну а хто і як забиратиме табір у свою приватну власність – обов’язково прослідкуємо та покажемо. Адже погодьтеся, те, що при такому наповненні бюджету Мукачева, коли коштів вистачає на мега-проекти на зразок ЦНАПц та інших, що нараховують багато десятків мільйонів, не зовсім логічними є доводи, що коштів на табір, де б оздоровлювалися діти – нема. Як завжди – причини в іншому.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 5 =