Мукачівські підприємці проти встановлення лічильників води нового типу

На засіданні Мукачівського міськвиконкому прийняли дозвіл на оприлюднення проекту «Про затвердження порядку встановлення та використання вузлів обліку споживання води з засобами дистанційної передачі результатів вимірювання». За словами керівника комунального підприємства «Мукачівводоканал» Ігоря Федорняка, такі заходи дозволять вирішити проблему з чітким обліком води. Наразі в місті вже шість підприємств встановили смарт-лічильники. А деякі підприємці таким нововведеням не зраділи, і підозрюють, що з часом такі зміни торкнуться і усього населення.

Виконком Мукачівської міської ради пропонує населенню, а спочатку підприємцям замінити лічильники старого зразка на лічильники із дистанційною передачею інформації, так звані смарт-лічильники. Як мотив заміни узяли декілька причин. По-перше, це нібито невідповідність старих лічильників сучасним умовам до стандартів. Ще однією причиною виконком зазначає, що за допомогою старого лічильника підприємцям вдавалось красти воду і платити менше. Проте на деяких підприємствах кажуть: для того, щоб вкрасти воду, вона принаймні повинна бути.

Підприємці вважають, що цей мотив стосується не лише їх, а й усіх громадян. Оскільки, переконані, найближчим часом такі зміни торкнуться кожного.

Як припускають підприємці, населення можуть обдурити – за рахунок бюджетних коштів будуть закупляти і встановлювати нові лічильники. До речі, у проекті рішення виконкому інформація про вартість лічильника відсутня. Та і з цього приводу вже є деякі припущення.

Населення обурюється таким нововведеням, оскільки це дороговартісно, а лише нещодавно підвищили тарифи на плату за воду. 2 місяці тому на вулицях Римського-Корсакова, Айвазовського, Лінки, Мусорського розпочали заміну водопровідних труб. Проте процес затримується через прориви води. Ця вода є брудною та непридатною для користування, ба більше – її тут подають погодинно замість обіцяного цілодобового постачання. Місцеві скаржаться на якість та ціну за таку воду.

Учасники ГО «Єдність краю» пропонують відкласти процес заміни лічильників. Підприємці припускають, що такі нововведення впроваджують, щоб перешкоджати їхній роботі.

Тож у чиїх інтересах діє влада? Чи прислухаються до пропозицій підприємців у виконкомі та чи варто чекати обов’язкової заміни лічильників усьому населенню – будемо дізнаватись.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 3 =