Мукачівка, яку підозрюють в розклеюванні провокативних білбордів, свої дії не пояснює

Наприкінці жовтня на Закарпатті з’явилися понад 20 білбордів із написом «Зупинимо сепаратистів» під фотографіями лідерів угорської нацменшини регіону. У цій справі – розпалювання міжнаціональної ворожнечі правоохоронці розшукали підозрювану – 31- річну жительку Мукачева.

Заступник голови Закарпатської ОДА Йосип Борто сподівався на встановлення авторів провокаційних білбордів, які з 19-го на 20-те жовтня розклеїли в декількох селах Закарпаття. Мова йде про плакати із надписом «зупинимо сепаратистів», де зображені лідери угорської нацменшини Василь Брендзович, безпосередньо Йосип Борто та Ілдика Орос. Згодом з’явився ще один плакат – «подолаємо фашизм разом», на якому світлина голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля та Ілдики Орос. Майже за 2 місяці часу організатора, а точніше організаторку, поліція встановила. Це – 31-річна жителька Мукачева. За злочин жінці вже повідомили про підозру.

За даними поліції, під час обшуку в підозрюваної знайшли речові докази. Але про які саме докази йдеться та для чого пересічній громадянці «підливати масла в вогонь» у стосунки двох країн, які на той час і без того були не кращі – правоохоронці обіцяють повідомити згодом.

За офіційною версією, слідчі встановлюють коло осіб, які можуть бути співорганізаторами розпалювання міжнаціональної ворожнечі. В обласній адміністрації припускають, що справжніх замовників та авторів плакатів далеко шукати не треба.

Ми спробували дізнатися в самої підозрюваної, для чого їй втручатися в українсько-угорські стосунки. Проте відповіді так і не отримали.

За розпалювання міжнаціональної ворожнечі мукачівці «світять» виправні роботи до 2-х років або тюрма – до 5 років.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + eleven =