Виставка ляльок-мотанок відбулася у Виноградові

Перша персональна виставка ляльок-мотанок майстрині Мар’яни Гаврило пройшла у Виноградові. 33 ляльки у різних образах символізували чотири пори року.

Мар’яна Гаврило почала робити ляльки-мотанки 6 років тому. Жінка захопилась цією справою завдяки викладацькій діяльності. Показувала дітям, як робити таку ляльку, з того часу і сама почала вдосконалювати свою майстерність.

Лялька-мотанка не випадково не має обличчя. Адже вона виникла не як іграшка, а як сакральна річ. Наші предки вважали, що лялька з певними вираженими рисами обличчя – будь то очі чи ротик – може прив’язувати до себе душу того, хто нею грається, що може понести за собою небажані наслідки. Для того, щоб лялька-мотанка стала справжнім оберегом, потрібно обличчя викласти хрестом.

На своїй першій персональній виставці Мар’яна Гаврило представила 33 ляльки-мотанки. Ця цифра для жінки символічна,бо саме стільки жінці років. А от щодо самих ляльок, то їх раніше майстриня робила тільки традиційно в українському стилі, наразі ж готова до експериментів і з кольорами, і з тканиною.

Сьогодні ж мотанка може виглядати досить сучасно завдяки відповідним тканинам і кольорам, додає майстриня. Темою ж для виставки обрала пори року. Серед гостей заходу – школярі та колеги-художники, викладачі і науковці.

Виставку ляльок-мотанок приурочили до свята Великодня. Та як каже майстриня, окрім виставки збирається зробити ще і передсвяткові майстер-класи по виготовленню ляльок і писанок.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − twelve =