Москаль поскаржився канадцям на російські спецслужби

У п’ятницю, 2 листопада, голова Закарпатської облдержадміністрації зустрівся з радником апарату Прем’єр-міністра Канади Адамом Терешковскі та першим секретарем Посольства Канади в Україні Пітером Янурою, які цими днями перебувають з робочим візитом на Закарпатті.

Канадські посадовці цікавилися ситуацією в області, зокрема, щодо ключових аспектів сьогодення – майбутніх президентських виборів, отримання Томосу, стану українсько-угорських відносин тощо.

– Нам вдалося зберегти дружні стосунки з сусідньою Угорщиною попри суперечки між Києвом та Будапештом, – наголосив Геннадій Москаль. – Загалом ми плідно реалізуємо спільні проекти з усіма нашими європейськими сусідами, і цій традиції вже багато років. Питання конфліктних стосунків є абсолютно надуманими і штучними, населення Закарпаття цього категорично не підтримує і не сприймає.

Головними ризиками для Закарпаття голова облдержадміністрації назвав втручання у життя області російських спецслужб, які вчиняють різного роду провокації, намагаючись розхитати ситуацію у багатонаціональному регіоні.

– Усі факти були успішно розслідувані, причетні особи знайдені. З ними працюють правоохоронні органи. Зауважу, що серед провокаторів не було жодного закарпатця, – додав Геннадій Москаль.

Представники уряду та дипломатичного корпусу Канади переконалися у тому, що не вся інформація про Закарпаття, яку подають у ЗМІ, відповідає дійсності. Натомість керівництво області виконує свою головну функцію – забезпечує економічну та соціально-політичну стабільність в краї.

– Закарпаття – досить цікава область, і про неї хочеться дізнатися якнайбільше, – підкреслив Пітер Янура. – Мені особисто близький цей регіон, адже мої батьки родом зі Словаччини, зовсім неподалік від Ужгорода. Ми бачимо, що є багато проблем, спільних для всіх регіонів України, але Закарпаття має й свою специфіку, зумовлену багатим історичним минулим.

Учасники зустрічі домовилися про продовження діалогу, який з часом має перерости у співпрацю із канадськими партнерами.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 2 =