Мораторій на експорт лісу-кругляка залишився в силі

Закарпатські лісівники спростували інформацію про скасування мораторію на експорт необробленихлісоматеріалів, тобто лісу-кругляку. Це відповідь на публікації деяких ЗМІ, які невірно трактували рішення Верховної Ради України щодо підтримки пропозиції Президента стосовно мораторію на експорт дров.

Мова йде про закон щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів, прийнятий ВРУ 6 вересня 2018 року без норми про мораторій на експорт дров.

«Скасувано мораторій на експорт «дров» – публікації з такими заголовками чимало ЗМІ, у тому числі й інтернет – видання, оприлюднили 6 вересня. Справді, цього дня Верховна Рада України підтримала раніше ветований законопроект № 5495 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» з пропозиціями президента Петра Порошенка, якими скасовується мораторій на експорт лісу-кругляка. Тобто заборона діє на вивезення лісу – кругляка, а не на колоті, або паливні, дрова.

Лісові господарства гірських районів Закарпаття, до прикладу, таких як Свалявське, лісопродукцію взагалі не експортують. Для порівняння, якщо минулого року на день відпускали 50 кубометрів паливних дров, то цього – до 200 метрів кубічних. 429 гривень – така сьогодні ціна за кубічний метр колотих дров. На одну людину виписують 10 кубометрів.

Варто додати, на складах лісогосподарських підприємств, якіналежать до сфери управління Держлісагенства, на сьогодні знаходиться приблизно 500 тисяч кубометрів паливних дров, які не реалізуються на внутрішньому ринку.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + 18 =