Створення європейських територіальних об’єднань обговорили на міжнародній конференції на Берегівщині

На Берегівщині пройшла міжнародна конференція, головною темою якої став позитивний вплив створення та діяльності європейських територіальних обʼєднань на економічний розвиток Європейського Союзу та його зовнішніх кордонів.

У с. Яноші на Закарпатті відбулася міжнародна конференція, у ході якої обговорювали актуальні економічні, фінансові, правові питання, пов’язані з діяльністю європейських територіальних об’єднань. Організаторами виступають Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю «ТИСА» у співпраці з юридичним факультетом ДВНЗ «УжНУ», Інститутом економіко-правових досліджень НАН України та та Центральноєвропейською службою по допомозі в транскордонних ініціативах.

Європейське обєднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю «ТИСА» було створене у жовтні 2015 року між загальними зборами Саболч-Сатмар-Березької області, самоврядуванням угорського міста Кішварда та Закарпатською обласною радою. Впродовж своєї діяльності організацією «Тиса» було проведено чимало заходів, реалізовано низку проектів. Сьогодні ж зібралися для обговорення не менш важливих питань.

У травні минулого року в Ужгороді організацією «ТИСА» була проведена міжнародна конференція у співпраці з Національною академією наук України і УжНУ. Тоді учасники конференції прийняли резолюцію, в якій звернулися до Верховної Ради і Кабміну з проханням із проханням прискорити прийняття закону щодо створення і діяльності таких європейських об’єднань в Україні.

Ще одним інформаційним приводом конференції є презентація збірника – наукового дослідження на тему «Інституційно-правовий вимір участі України в Європейських обєднаннях територіального співробітництва».

Ця книга, за словами авторів, адресована фахівцям органів державної влади і місцевого самоврядування, і всім хто цікавиться проблематикою правового забезпечення розвитку нових форм транскордонного співробітництва.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + seven =