Загальноміську акцію «Знизимо викиди CO2» провели в центрі Ужгорода

В Ужгороді волонтери та екологи влаштували акцію «Знизимо викиди СО2!» у рамках Днів сталої енергії. Організатори кажуть, що хочуть звернути увагу людей на проблему екології та збереження довкілля, а тому привчити громадськість використовувати менше пластику.

В акції взяли участь також діти, які розмальовували екоторби і тим самим пропагували відмовитись від поліетилену в магазинах.

Виконавчий директор ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль розповідає, яким може бути мікрорайон у майбутньому. Зелені насадження та альтернативні джерела енергії – сонячні батареї. Практика, яка давно запроваджена в Європі та США, тільки започатковується в Україні.

Екологи давно б’ють на сполох – довкілля потрібно берегти. Шалені викиди діоксиду вуглецю, тобто СО2, має токсичну дію вже при 3-4% його в повітрі. Ця хімічна сполука без запаху і кольору, тож ми її не бачимо. Але відчуваємо на своєму здоров’ї у вигляді запаморочення, шумі у вухах, головного болю.

Пластик практично заполонив планету. Він розкладається за 450 років. При цьому мало хто може відмовитися від його використання. Тому людей просять хоча б сортувати сміття, щоб його можна було переробити. До прикладу, в Ужгороді облаштовано півтори сотні контейнерів на 42 майданчиках загального користування. Мешканці у порівнянні з минулим роками стали свідоміші. Та якість сортування досі залишає бажати кращого.

А заміною поліетиленових пакетів у магазинах може стати екоторба. Багаторазова, екологічно чиста та розфарбована дитячими руками.

Щоб заохотити громадськість подумати про навколишнє середовище еклоги та волонтери, виробники організували загальноміську акцію «Знизимо викиди СО2». Зберегти природу дуже легко, було б бажання.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × four =