На Закарпатті продовжують втілювати медичну реформу. Чого чекати далі?

Про стан медицини на Закарпатті та подальші кроки медичної реформи йшлося на брифінгу диреторки департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавети Біров.

Ситуація із реалізації медреформи у краї визначається по-різному за окремими показниками. До прикладу, щодо перетворення у комерційні неприбуткові підприємства – тут позитив: тільки два медзаклади залишилися нереорганізованими: Дубівська районна та Солотвинська обласна алергологічна лікарні на Тячівщині. А от щодо щеплення – гірше: 53%-охоплення населення краю, тоді як по Україні показник сягає 75. Були проблеми з листками непрацездатності, але вже отримали 85 тисяч бланків, які роздані по районах. Стосовно заборгованості із заробітної плати медпрацівникам, то Єлизавета Біров запевнила, до кінця року її погасять.

З 1 квітня 2020 року, згідно з законом «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», усі медзаклади України мають перейти на нову систему. Чого ж чекати від реформи лікарям, лікарням і пацієнтам краю?

Приклад непоінформованості медиків та місцевих жителів про долю Іршавської лікарні нещодавно призвів до соціальної напруги та акцій протесту і перекриття автошляху «Мукачево-Рогатин» біля села Сільце.

Один з важливих напрямв реформування медицини – комп’ютеризація мережі. Варто зауважити, кошти надійдуть до медзакладу лише у випадку правильного кодування діагнозу пацієнта.

Без направлення від сімейного лікаря у спеціалізовані медзаклади пацієнтам – зась! 75% населення Закарпаття уклали договори з сімейними лікарями. Решта – будуть звертатися до фахівців самоплином і за свій кошт. Це не стосується пацієнтів, яких доправлятиме екстрена служба. Вартість послуг поки що не оприлюднена. Як і деякі регуляторні механізми.

У зоні ризику щодо забезпечення достатнього рівня послуг і поліклініки. Адже кожне робоче місце лікаря тут має бути комп’ютеризоване, аби мати можливість кодувати діагнози і потім отримати за це кошти.

Програма «Доступні ліки» теж буде продовжуватися і фінансуватися надалі. З 24 грудня цього року почнеться підписання договорів по цій програмі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 7 =