Марина Порошенко в Мукачеві відвідала школу з інклюзивним навчанням

Дружина президента Марина Порошенко здійснила робочу поїздку на Закарпаття. В місті Мукачево перша леді відвідала загальноосвітню школу № 13 з інклюзивним навчанням, в якій у 2018 році за ініціативою фонду Порошенка було створено ресурсну кімнату для учнів з особливими потребами. Наразі за інклюзивною формою навчання тут здобувають освіту 11 дітей.

Сьогодні про свої улюблені шкільні предмети учні 13-ої школи розповідають першій леді країні. Діти кажуть, на навчання ходять із задоволенням. Адже тут вони себе почувають як удома. На перший погляд 13 школа нічим не відрізняється від інших навчальних закладів міста, однак вже у класних приміщеннях стає зрозуміло: в цьому закладі можуть нарівні з іншими навчатись діти з особливими потребами. З 1 вересня 2018 року тут відкрили ресурсний кабінет для проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми, котрі навачаються на інклюзивній формі навчання.
За кожною дитиною, яка навчається на інклюзивній формі, закріплений асистент, який їй підказує та, якщо потрібно, допомагає. За словами Марини Порошенко, функцію асистента при бажанні можуть виконувати і батьки дитини – після відповідного навчання.

На сьогодні в майже в двох з половиною сотнях закладів освіти Закарпатської області організоване інклюзивне навчання, де отримують освітні послуги 556 дітей краю. За словами першої леди країни, це у два з половиною рази більше, ніж у 2016 році, коли реформа інклюзивної світи лише стартувала.

Всього в Україні 12 тисяч дітей з особливими потребами у 2018-му змогли сісти за парти разом зі своїми однолітками. Вдалось також створити мережу інклюзивно-ресурсних центрів в різних областях України. Наразі працюють над підвищенням кваліфікації працівників цих центрів.

Вже понад 8 тисяч педагогів з усіх регіонів України пройшли відповідну підготовку. Вони навчились працювати в інклюзивних класах, адаптовувати шкільну програму, складати індивідуальні плани розвитку, а головне – підтримувати особливих дітей та не дати їм зрозуміти, що вони не такі, як інші.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + six =