Майже 5 тисяч закарпатських малюків одержать подарунки одразу після народження

У Фінляндії ще в 30-х роках минулого століття запровадили одноразову допомогу при народженні малюка. Зараз вже це стало традицією. В Україні цей спосіб допомоги тільки починають запроваджувати.

З 1 вересня в Україні стартує пілотний проект із видачі одноразової допомоги батькам при народженні дитини – «пакунок малюка». Вартість кожного «бебі-боксу» – 5 тисяч гривень, їх зможуть отримати усі, незалежно від матеріального статку. Комплектація відповідатиме потребам немовляти.

Точний список вмісту пакунку буде затверджено Мінсоцполітики України. Взяти гроші замість пакунку – не можна. Якщо батьки відмовляються від дитини, або матір засуджена до місць позбавлення волі, або ж дитинка померла, – допомоги батьки не отримають. Якщо при народженні малюка мати померла – її отримають родичі та опікуни. Пакунки будуть надходити до пологових у відповідності до розрахунків щомісячної потреби. У разі необхідності їх можуть перерозподіляти.

За останніми даними, на обліку в Закарпатській області є 4220 вагітних, тож із вересня по грудень в області очікують понад 4700 новонароджених – з урахуванням народження двійнят. Купівлю «пакунків малюка» здійснюють місцеві бюджети за рахунок субвенцій з держбюджету. А головний розпорядник коштів – департамент соцзахисту населення Закарпатської ОДА.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 4 =