Людський фактор чи несправність: версії щодо причини трагедії на Рівненському полігоні

Три версії вибуху міномету “Молот” на Рівненському загальновійськовому полігоні, внаслідок якого загинули троє військових і 9 були поранені, зараз розглядає слідство. Про це після проведення слідчого експерименту розповів військовий прокурор Рівненського гарнізону Юрій Табака.

За словами прокурора, експеримент із відтворенням вибуху проводили слідчі спільно з експертами Київського НДІ судових експертиз та Міноборони України. У стволах мінометів “Молот”, ідентичних тому, що вибухнув 6 липня, вони підірвали по черзі одну і дві міни. Всі залишки після слідчих експериментів спрямовані на вибухотехнічну експертизу. Коли будуть результати, Юрій Табака не сказав, наголосивши лише, що заплановані 4 об’ємних дослідження.
Військовий прокурор зазначив, що зараз слідство розглядає три версії щодо причин вибуху. “Перша – безпосередньо людський фактор, подвійне заряджання міномета. Друга версія – неналежний технічний стан самого міномету “Молот”, третя версія – неналежний технічний стан міни, яка заряджається в міномет. Всі версії відпрацьовуються”, – сказав Табака.

Версію з подвійним заряджанням, яку одразу озвучив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, Юрій Табака прокоментував окремо: “Подвійне заряджання – це, скоріше за все, людський фактор. Об’єктивніше скаже експертиза, вилучені запобіжники подвійного заряджання, будуть досліджені також їхній технічний стан і чи були вони справні на момент закидання другої міни”.

Нагадаємо, вибух на Рівненському загальновійськовому полігоні стався 6 липня близько 6-ої години ранку. Внаслідок вибуху загинули троє військових: солдат та офіцер з Ужгорода і солдат із Перечинського району. Травмовані були ще дев’ятеро військовослужбовців. Усі постраждалі – з 15-го батальйону 128-ої гірсько-штурмової бригади, яка проходила навчання на полігоні.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 5 =