Лише два закарпатські медзаклади перейшли до принципу “гроші йдуть за пацієнтом”

152 медичні заклади України у липні отримали гроші за обслуговування пацієнтів за новою моделлю фінансування. З них 140 — комунальні заклади у 20 областях України та у Києві, інформує Мінохорониздоров’я.

У Києві найбільше закладів, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, відповідно, столичні центри первинної медичної допомоги загалом отримали найбільше фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» — 28 медзакладів і понад 84 млн грн. Серед областей найбільше грошей від Нацслужби здоров’я за пацієнтів отримали заклади первинної медичної допомоги Полтавської (16 закладів і 28,112 млн грн), Вінницької (21 медзаклад і 28,289 млн грн) і Дніпропетровської (14 медзаклад і 26,695 млн грн) областей.

У Закарпатській області лише два заклади отримали фінансування за новою моделлю на суму 2 мільйони 351,6 тис. гривень.

Вперше ці заклади отримали фінансування не за територіальним принципом, а за пацієнтів, яких дійсно обслуговують. Гроші за тарифами Нацслужби здоров’я заклади будуть отримувати щомісячно. При цьому сума буде перераховуватися кожен місяць відповідно до зростання кількості декларацій, які підписують пацієнти із лікарями цих медзакладів.

Оплата послуг закладів, які уклали договори із Нацслужбою здоров’я, у 2018 році — поки триває перехід від однієї моделі фінансування до іншої — відбувається одночасно за двома принципами. На пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів, за річним тарифом на послуги:

0-5 років — 1480 грн;
6-17 — 814 грн;
18-39 — 370 грн;
40-64 — 444 грн;
65+ — 740 грн.

Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн на рік за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісячно будуть вираховуватися кількість осіб, які вже подали декларації про вибір лікаря.

Медзаклади, що ще не підписали договори з Нацслужбою здоров’я, продовжують фінансуватися по субвенції. 25 липня НСЗУ оголосить «другу хвилю» підписання договорів із закладами. До кінця року всім медичним закладам первинки необхідно змінити свій статус на неприбуткове підприємство, приєднатися до електронної системи, виконати базові вимоги і укласти договір з НСЗУ. З 2019 року фінансування медичних закладів, які надають первинну медичну допомогу, відбуватиметься тільки за договорами з Нацслужбою здоров’я.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 5 =