На Закарпатті від епілепсії страждають понад 8 тисяч людей

Майже 10 тисяч хворих на епілепсію з 2007 року звернулися до Закарпатського клінічного центру нейрохірургії та неврології в Ужгороді. У Закарпатті понад 8 тисяч краян страждають від цього недугу, на рівні Європи – це 6 мільйонів пацієнтів. У світі – на епілепсію хворіє до 1% людей.

Напад – єдина можливість виявити хворобу. Ніяких інших симптомів у епілептиків не буває, тобто людину нічого не турбує і не болить. У 20-30% пацієнтів визначити причину не вдається – кажуть лікарі. Епілепсія проявляється у багатьох формах, як генетичних, так вроджених, також може з’явитися у наслідок травм, інфекцій, інтоксикацій, інсультів, пухлин тощо у пацієнтів різного віку.

У 70 % випадків недуг лікується медикаментозно. Інколи ліки вдається підібрати медикам не з першого разу, доводиться мінятипрепарати та корегуватиїхдозування, покивдасться досягти контролю над нападами. Бувають випадки, коли пацієнту не допомагає лікування через те, що це не епілепсія, а інше захворювання. У дітей часто буває так зване у народі «переростання» хвороби. Решта – кандидати на хірургічне втручання.

Якщо ви стали свідком нападу – коли людина втратила свідомість, посиніла, а, може навіть, не дихає, треба повернути її на бік, підкласти щось під голову, звільнити дихальні шляхи і викликати швидку! Все! Ніяких силових дій, аби розкрити рота і витягти запалий язик – не потрібно – це лише зашкодить!

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 2 =