Курс гривні до долара зріс – але чи надовго?

Гривня зміцнилася! Національний банк України протягом лютого анонсує стабілізацію валютного курсу гривні по відношенню до долара та євро. Тенденція у закарпатських валютках справді має місце. Проте чи надовго це та що вплинуло на зменшення валютних коливань?

Курс гривні офіційно опустився нижче 27 гривень за долар США і приблизно 30 гривень за євро. У Національному банку говорять про зміцнення національної валюти.

За підсумками 2018 року міжнародні резервиУкраїни зросли на 10,6% і на 1 січня 2019 року сягнули 21 мільярд доларів. З початку цього року НБУ купив на міжбанку майже 383 млн. доларів, а продав на суму 57 з гаком млн. доларів. Крім цього, сприяли зниженню курсу долара й низка інших факторів. Зокрема, як правило, у грудні-січні люди витрачають накопичену валюту на святкування.

Також стаблізація валютного курсу спостерігається в Україні після отримання чергового траншу від міжнародних організацій. Проте основний чинник зміцнення національної валюти, на думку фінансового експерта Івана Білащинця, – доходи заробітчан.

Іван Білащинець переконаний: тенденція зниження курсу гривні по відношенню до долара – тимчасова. Це прогнозовані сезонні коливання. І сьогоднішній курс – найнижчий у році, адже у бюджеті на 2019 рік закладений долар на рівні 29 з половиною гривень. На цьому рівні він і буде коливатися, вважає експерт. А без зростання економіки стабілізація національної валюти неможлива.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + five =