У селі Крайниково на Хустщині зберігся один із найдавніших храмів Закарпаття

На Хустщині, у селі Крайниково, збереглася одна зі старовинних дерев’яних церков Закарпаття. Храм, якому більше 300 років, зберігся понині, хоч майже півстоліття ним ніхто не опікувався. Як каже священик Михайло Кіш, дерев’яна церква з 1947-го року і по 1999-ий була прохідним двором.

І з них побудований найстаріший дерев’яний храм Золотарівсього деканату Мукачіської греко-католицької єпархії. Церква зведена майже на рівному місці в селі Крайниково Хустського району. З 1947-го року і по 1999-й храм, за словами отця Михайла Кіша, буквально був прохідним двором. Майже півстоліття церквою взагалі ніхто не опікувався.

Храм Святого Михайла збудований у готичному стилі заввишки 25 м та завдовжки 14 метрів. Всередині дошки розписані іконостасом. Автором окремих ікон можна вважати маляра Яворського з Вілок.

Торік тут відзначали ювілей церкви – 350 років. Досі вірники продовжують його відвідувати. Адже саме вік і є особливістю храму.
Вражає церква і туристів. Письменник та журналіст Олександр Гаврош називає храм одним із чотирьох шедеврів Золотарівського деканату. Цікавим є буквально все – від зовнішнього виду, де поруч насаджені старовинні дуби, і до внутрішнього оздоблення. Можливо, тому тут, каже, минувшина не відчувається, а скоріш навпаки.

Кілька років тому тут вдалося перекрити частину даху. У планах продовжити ці роботи. Зберігають церкву всіма силами. Але для більш масштабних – потрібно фінансування.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six − 1 =