Конституційні питання

До Дня Конституції Юлія Тимошенко провела прес-конференцію. Лідер Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» говорила про значимість Конституції в історії України, про її вади та необхідність прийняття Нового основного закону країни.

Конституція України, прийнята 22 роки тому у 1996 році, стала важливим кроком становлення її державності та суверенності – з історичних фактів стартувала прес-конференція лідера Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

Необхідність прийняття нової конституції України Юлія Тимошенко аргументувала вадами діючого Основного закону держави. Як наслідок конституція стала міжолігархічним договором, а не суспільним договором між громадянами України– констатує лідер ВО «Батьківщини». Тому новий Основний закон повинен базуватися на фундаментальному усвідомленні українців, що конституція повинна існувати інтересах народу, а не кланової системи.

Юлія Тимошенко назвала третьою вадою діючої конституції – відсутність у ній балансу та противаги між гілками влади. Тому Конституція повинна стати для всіх без винятку українців правовою Біблією – вважає Юлія Тимсошенко. Далі політична лідерка звернула увагу на ще одну проблему, закладену в Конституції, – це слабке місцеве самоврядування.

На проблемах судової системи країни на прес-конференції зупинилися окремо, адже люди просто зневірилися у чесності та справедливості українських судів.

Тотальне ігнорування представниками всіх гілок влади прав і свобод людей, які записані в конституції – на думку Юлії Тимошенко – це ще одна причина її змінити.

Лідер ВО «Батьківщина» переконана, за 9 місяців, які залишилися до виборів, усім кандидатам у президенти необхідно сформувати потужний проект нової концепції суспільного договору і лише так іти на вибори. У цьому напрямку партія «Батьківщина», аби «перезаснувати» державу в інтересах українського народу і з метою відродження країни, стає однодумцем держави у формуванні Нової конституції.

Юлія Тимошенко наголосила, вірить у те, що новий президент після перемоги поставить нову конституцію на референдум, і у випадку її затвердження підпише новий Основний закон України.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 3 =