До ювілею Карпатської України в УжНУ проводять міжнародну конференцію

В УжНУ розпочалася міжнародна наукова конференція, присвячена ювілею Карпатської України. На захід приїхали гості з Румунії, Словаччини та США. Подібні зустрічі, які в університеті проводяться вже спеціально до дня проголошення Карпатської України, організують щороку уже понад 20 років.

Учасники заходу обговорюють історію карпатської України, її ідеологію, насамперед і відомих діячів, які тоді творили історію. Шоб не проґавити жодної деталі, доводиться не один рік опрацьовувати архіви. Професор з Румунії Корнел Град більше 40 років досліджує історію Карпатської України. Він видав публікацію про загострення ситуації у 1919-1940 роки. Тоді вдалося дослідити архіви Міністерства оборони та Міністерства інформації Румунії.

Щороку ми відзначаємо річницю Карпатської України і тодішні події згадуємо, щоб вшанувати пам’ять тих, хто почав боротися за незалежність. Олександр Ситник працював у Донецькому інституті 15 років. Каже: до літа 2014 року йшла ідеологічна боротьба за «зазомбоване» російськими силами населення, але ми цю боротьбу програли.

На знак пам’яті захисників карпатської України студенти поклали квіти до пам’ятника першому президенту Августину Волошину.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 9 =