Конференція до 50-річчя Карпатського біосферного заповідника завершилася в Рахові

У Рахові пройшла міжнародна науково-практична конференція з нагоди ювілею – 50-річчя Карпатського біосферного заповідника. Протягом тижня – з 22 по 25 жовтня – учасники не тільки з України, а й Німеччини, Швейцарії, Англії та інших країн ділилися досвідом та обмінювалися досягненнями щодо збереження гірських екосистем та раціонального господарювання і природокористування.

“Проблеми збереження гірських екосистем та сталого використання біологічних ресурсів Карпат” – під такою назвою відбулась міжнародна науково-практична конференція у місті Рахів. Захід присвятили 50-річчю Карпатського біосферного заповідника. Він розташований на території 4 районів Закарпаття: Виноградівського, Хустського, Тячівського та Рахівського.

Організував ювілейну конференцію–Карпатський біосферний заповідник за сприяння Міністерства екогології та природних ресурсів України. Заходи, пов’язані з її проведенням, профінансовано українсько-німецьким проектом «Підтримка природно-заповідних територій».

Найбільш значиме досягнення за ці півстоліття – це букові праліси – найбільші за площею у Європі з 2007 року занесені до об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тому сьогодні вони під особливою охороною.

Учасники заходу обговорили, як зберегти гірські екосистеми та забезпечити при цьому розумне природокористування. Тобто знайти той компроміс, аби забезпечити гармонію людини з природою.

Сьогодні 300 співробітників Карпатського біосферного заповідника працюють над збереженням природних цінностей. Для цього використовують арсенал механізмів.

У роботі конференції взяли участь науковці, представники органів влади, природоохоронних установ та громадськості не тільки з України, а й з Німеччини, Швейцарії, Англії, Угорщини, Румунії та Словаччини, адже збереження природи – необхідність для усіх країн, а проблеми екології і реалізації раціонального природокоритсування не мають територіальних меж.

Представники іноземних делегацій налагодили контакти, поділилися досвідом з природоохоронної діяльності та намітили вектори співпраці на майбутнє.

Програма заходу насичена: пленарне засідання, робота кількох секцій, де учасники презентували та обговорили доповіді, опубліковані у збірнику матеріалів конференції, обмін досвідом збереження гірських екосистем, екскурсія на Говерлу та підведення підсумків, означення перспектив і планів на майбутнє. Результатом конференції стало ухвалення резолюції, у якій йдеться про важливість, шляхи та методи збереження екосистем Карпат.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + eighteen =