Хворих на цукровий діабет на Закарпатті 37 тисяч

Пан Валерій хворіє на цукровий діабет останні 15 років. Зі слів чоловіка, захворювання змінило його життя. Постійна потреба інсуліну та щоденна перевірка вмісту цукру в крові а також жорстка дієта. Все це буденні явища для хворих на цукровий діабет.

Лікування хворих проводиться безкоштовно, завдяки програмі “Цукровий діабет”, а також “Доступні ліки”. Всі зареєстровані пацієнти отримують інсулін, а з квітня поточного року в області запрацював пілотний проект, завдяки якому ведеться виписка електронних рецептів на препарати інсуліну. Завдяки цьому, пацієнти отримують необхідні препарати через аптеки, а не від ендокринологів, як було до цього часу.

Вберегтись від цукрового діабету практично неможливо, кажуть лікарі. Особливо якщо це стосується важкої стадії, де потрібний інсулін. Тож профілактики захворювання як такої нема. Хоча лікарі радять слідкувати за харчуванням, та не вживати їжу багату на холестерин.

З 1991 року світ почав відзначати день боротьби із цукровим діабетом. Дату, 14 листопада, взяли на честь день народження Фредеріка Бантінга, який у 1922 році винайшов інсулін, тим самим врятувавши життя мільйонам людей з цукровим діабетом. На жаль захворювання з кожним роком все більш прогресує, і Закарпаття не є винятком.

У всесвітній день боротьби із цукровим діабетом медики краю проводять акції, де кожен охочий може визначити свій рівень цукру в крові. Цього року така акція відбулась в одному із торгових центрів Ужгорода. Однак вона не закінчується одним днем в році. Кожного дня лікарі готові провести тест в медичних закладах краю.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + 6 =