Хустський краєзнавчий музей відзначив 55-річчя

Хустському краєзнавчому музею – 55! Свій ювілей він відзначив нещодавно, разом із хустянами та гостями з області, з урочистостями та нагородами. Після чого відбулася екскурсія до експозиційних його залів, які нараховують близько 2,5 тисяч експонатів.

Хустському краєзнавчому музею виповнилося 55 років. Заснований він у 1963 році як громадський історико-краєзнавчий музей завдяки Олексі Рущаку, який й став першим його директором. Тоді експозиція була розміщена в пристосованому приміщенні та нараховувала близько тисячі експонатів. У 1967-му році музею присвоїли звання «народного», а ще через 13 років його перетворили у Хустський відділ Закарпатського краєзнавчого музею. Тоді він і переїхав до іншого приміщення.

У 1999 році Хустський відділ Закарпатського краєзнавчого музею передано до управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради. Сьогодні Хустський краєзнавчий музей знаходиться в сучасній триповерховій будівлі. Тут є 7 експозиційних залів і експозиція наразі налічує близько 2000 експонатів, а то і більше.

Значна частина експонатів оригінальна. Тут можна побачити побутові речі, посуд, народний одяг та експонати, які свідчать про історію Хустського замку та події Карпатської України. А також є в музеї й символічна карта Європи періоду Першої світової війни, на якій країни світу зображені у вигляді тварин.

Тільки за цей рік у Хустський музей навідалось кілька тисяч відвідувачів. Це говорить про те, що історією насправді цікавляться і вона є як частиною сьогодення, так і майбутнього. Звичайно, що в цьому немала заслуга колективу, який нараховує всього 9 чоловік. Працівники обіцяють: докладуть максимум зусиль, аби музей і надалі розвивався.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine − four =