Керівництво області зустрілося із представниками бізнесу лісової галузі.

«Лісова галузь – важлива складова економіки Закарпаття. Та є чимало проблемних питань щодо її функціонування й розвитку.

Щоб почути безпосередньо з якими труднощами стикаються підприємці, провести відкритий діалог, ми сьогодні проводимо нашу зустріч”, – зазначив Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА.

Влада опинилася між “двох вогнів” – з одного боку – суспільна думка про масові незаконні вирубки, зловживання та корупцію у лісовій сфері, з іншого – сотні підприємств області, на яких працюють тисячі закарпатців, які займаються лісозаготівлею та переробкою деревини.

До Ужгорода приїхали підприємці, які займаються переробкою деревини, із усієї області: Тячівського, Рахівського районів, представники міжгірських, перечинських, великоберезнянських підприємств.
Проблемні питання, які підіймали підприємці:
▪️Через уведення стовідсоткового продажу необробленої деревини на Прозоро лісовими господарствами області, підприємці майже втратили можливість купувати деревину на Закарпатті. Анатолій Полосков сказав, що такої вимоги немає. Чому у лісгоспів області така позиція – потрібно розібратися.
▪️Наступна проблема – на деревообробних підприємствах області не вистачає сировини. Деревину купують у сусідніх областях, доставка якої збільшує собівартість.
▪️Через нестачу деревини, підприємства не працюють на повну потужність, скорочують працівників.
▪️Також підприємці підіймали питання щодо збільшення податків та посилення вимог щодо вирубки та транспортування деревини.
Анатолій Полосков надав доручення відповідним управлінням вивчити ці питання і підготувати пропозиції щодо їхнього вирішення. Також найближчим часом провести спільну зустріч влади, підприємців та представників лісгоспів, щоб разом напрацювати конкретні шляхи виходу із кризи.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 9 =