Закарпатські греко-католики хочуть бачити парк на місці кафедри ядерної фізики

Ще з дев’яностих років греко-католицька церква бореться за свої права. Відстоюють приміщення, які відібрала радянська влада. В 19991 році відстояли кафедральний собор в Ужгороді. Віддали церкві і єпископську резиденцію.

Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік розповідає: на роки затягнувся процес вивезення бібліотеки. Нині приміщення вже у власності церкви, однак довелось подолати неабиякі труднощі. Нардепи Валерій Лунченко, Роберт Горват та Василь Петьовка допомогли церкві регулювати процес. Продовжують відстоювати права церкви і сьогодні.

В одній із будівель на території собору нині кафедра ядерної фізики. А от прихожани та духовники собору мріють бачити тут парк Андрея Бачинського. Днями з візитом прибув сюди заступник міністра освіти Роман Греба. Каже, наразі обговорюють всі можливі варіанти, аби зберегти інтереси і науки, і громади та церкви. Аби перенести кафедру, спочатку мають виготовити проектну документацію, оцінити фінансову частину, а згодом шукати кошти. Переконує, до кінця року проект може бути готовим. В міністерстві вже сторена відповідна комісія, тож варто сподіватися, що в ближчому часі давня мрія прихожан про парк ім. Бачинського втілиться в життя.

Нагадаємо, до уряду зверталися народні депутати від Закарпаття Роберт Горват, Василь Петьовка та Валерій Лунченко, аби врегулювати ситуацію з перенесенням кафедри ядерної фізики з території єпископської резиденції.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 5 =